Чому ні! Ну, звісно, не одного села, цілої тергромади. А може й кількох сусідніх, але не в тому справа. Втім, давайте для початку дивитись, а потім вже обговоримо.
Так, це ЮТюб-канал. А є ще в того каналу дві Фейсбук-сторінки: перша (стара, без групи) й друга (нова - ця вже з двома групами). Ну і давайте ми ще згадаємо дві незалежні групи: перша й друга. Але на звертайте увагу, що друга позначена не як львівська, а як рівненська - то помилка.
А Бродівська ОТГ? Є й у громади дві групи: перша і друга. А влада? І влада в Мережі є: сайт і сторінка.
І ще до комплекту згадаємо Жовкву і Шевченково - ну щоб всі можливі платформи чи теми показати. А тоді вже до обговорення.
То про що хочеться поговорити? Про інформаційний кластер ОТГ. Включно з його учнівським компонентом, бо навряд є сенс заводити окрему учнівську газету. Чи ЮТюб-канал. Чи редакцію.
От, бачте, тільки зачепись, а питання пішли цілою купою. Втім, не факт, що це комусь цікаво по тих форумах, що я тут згадав. Ні, ну ми спробуємо, але питання поки що формулюємо так от загалом: інформаційний кластер громади. А як хто зацікавиться, то тоді сформулюємо конкретніше.
8.9 маємо тут 32 перегляди і більше нічого. Подивимось сьогодні, що там по різних бродівських форумах? Що Жовква і Шевченково будуть мовчати, то я знав, а от з Бродами перший знайомство. Ну трохи посмикав, так би мовити...
... і 9.9 вже достукався до адміна сторінки.
А далі сюрприз:
Так, телебачення нашої школи. 89 гімназія у Дніпрі.
А от ще радіо, хоч воно і не зовсім радіо чи не тільки радіо. Бо тут же і Фейсбук, і ЮТюб - ну кластер тобі на всі сто! Живе, працює, комунікація в громаді на сучасному рівні. Згодні?
Зайшов подивитись, як там справи у Бродах, що нового.
ВідповістиВидалитиТак здається, що все по-старому. Ну, може й не так... Та не може бути, щоб так, але на поверхні, в інформаційному просторі без змін. Відбуваються певні події, формуються певні повідомлення, але далі саме повідомлень процес не йде. Нема обговорення, а відтак нема поступу, громада не рухається.
З точки зору теорії журналістики це називається жанрова незбалансованість. А з точки зору менеджменту чи соціального, політичного процесу йдеться про його незавершеність, відсутність інституціональної підтримки. Адже будь-яка соціальна проблема має бути в полі зору якихось організацій, експертних середовищ, що готові подати і аналіз, і рецепти того самого розвитку, про який вже було згадано.
От, скажімо, виховання дітей, про яке йшлось в репортажі. Це ж справа школи? Чи депутатів з відповідних комісій? Чи активістів жіночих і молодіжних громадських організацій? Вони якось не відгукнулись...
Написав ще в ФБ-акаунти двом керівникам каналу. Ну, може, таки буде в нас можливість про все це поговорити.
ВидалитиЗ практичної точки зору я б на сторінці каналу запровадив групу Редакція чи Розвиток каналу. Не може сьогодні телебачення села виконати всі функції, потрібні для ефективної комунікації. Потрібно формувати кластер, залучати людей - громадських журналістів. Ну а для початку про це говорити. В форумі редакції.