21.2.22

В чому наша помилка на виборах?

Це ми знову в Дискусійному клубі: 


А тема саме така, як в назві, і я її поставив в два розділи альманаху: Політика і Лідери.

10.2.22

«Лідери Полтавщини»

Та ні, лідери не в лапках – лідери справжні. А в лапках тому, що йдеться про назву семінару або поки що про його ідею. Яка з’явилась в результаті знайомства з корпусом голів місцевого самоврядування Полтавщини (див.). І от, подумавши та порадившись із деякими своїми знайомими, хочу запропонувати поговорити про оцей семінар. Хоча розмова буде досить розгалуженою в сенсі обставин і аргументації. Але ж вечори в нас на хуторі довгі, маємо час.

3.2.22

Звернення

Голові Кременчуцької районної ради
Дмитру Колотієвському,

Голові Кременчуцької районної адміністрації
Олегу Лєдніку

громадянина Вадима Петриченка, що проживає в місті Миколаєві

звернення

2.2.22

Полтавський район

Джерело.

Так вийшло (за абеткою), що саме столичний район відвідуємо останнім. Почали з Кременчука, потім Лубни, Миргород - і нарешті...

Полтавщина в Мережі

Так, це, можна сказати, мапа Полтавської області в досить таки химерному форматі - але це тільки для початку, поки незвично, далі будемо користуватись і дивуватись, як це раніше обходились без цього...

Кременчуцький район

Джерело.

Справа була проста: обговорити публікацію про ОТГ з жителями тих самих ОТГ, але вже конкретного району. Ну, скажімо, Кременчуцького. А відтак потрібні ж посилання на форуми. Ось вони, ті посилання, мабуть же згодяться в майбутньому не раз:

Миргородський район

Джерело.

Ми вже встигли в одній справі побувати в Кременчуцькому і Лубенському районах, тепер надолужуємо на Миргородщині.

Лубенський район

Джерело.

Справа була проста: обговорити публікацію про ОТГ з жителями тих самих ОТГ, але вже конкретного району. Ну, скажімо, Кременчуцького. Втім, виявилась неприємна деталь, над усуненням якої в районі тепер вже почали замислюватись. А ми, тим часом, до Лубенського району, як тут з використанням головами ОТГ сучасних засобів комунікації з громадою?

1. Гребінківська територіальна громада. Голова Віталій Колісніченко. Сайт, сторінка.

2. Хорольська територіальна громада. Голова Сергій Волошин. Сайт, сторінка.

3. Лубенська територіальна громада. Голова Олександр Грицаєнко. Сайт, сторінка.

4. Пирятинська територіальна громада. Голова Андрій Сімонов. Сайт, сторінка.

5. Новооржицька територіальна громада. Голова Анатолій Тітенко. Сайт, сторінка.

6. Чорнухинська територіальна громада. Голова Олександр Василенко. Сайт, сторінка. Хоч сторінка не ради а районки. В якої є і своя сторінка.

7. Оржицька територіальна громада. Голова Олена Сидоренко. Сайт, сторінка.

І тепер можна порівняти з Кременчуцьким районом. Та сама картина: тільки двоє голів мають акаунти. Але, зауважте, з 7, а не 23 ОТГ. Відтак відсоток інший - 28%, а в сусідів бачили, скільки? Але ж хочеться мати 100% в усіх районах! Як того домогтись? Треба подумати.

Втім, перше, про що маємо сказати, так це про те, що з п'яти керівників району, жоден не має акаунту. А далі звернемось до людей з питанням: як голова ОТГ є в Фейсбуці - то це краще чи гірше для громади?









Про ОТГ як результат децентралізації

Це продовження такого от матеріалу. Що, звісно, зачепив набагато більше питань, ніж можна було за один раз обговорити. І, може, побачити шляхи вирішення чи, принаймні, напрямки подальшого руху.

Зверніть увагу на формат. Як думаєте, це краще, ніж багато наших політклубів чи круглих столів на багатьох-багатьох телеканалах? Як на мене, то набагато. Ну і, будемо споідватись, не остання така розмова? Зачин зробимо прямо зараз.

1.2.22

НАТО – про і контра

Дійсно, чи не пора вже нам розглянути питання конкретно, нас же спитають рано чи пізно на референдумі – ви за чи проти? То треба готуватись.